Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny?


W naszym kraju stomatologia jest naprawdę świetnie rozwinięta. Niektórzy polscy dentyści znani są dosłownie na całym świecie, dlatego też powinniśmy ich doceniać i dostrzegać ich profesjonalizm. Mimo wszystko wciąż zdarza nam się trafiać na takich lekarzy, którym wcale nie zależy na naszym zdrowiu, a wyłącznie na naszych pieniądzach. Tych musimy omijać szerokim łukiem. Szukajmy więc takich gabinetów, w których od samego początku poczujemy, że znaleźliśmy się w dobrych rękach.

Polecamy: denstysta i stomatolog Warszawa Wola.

Relacja pomiędzy dentystą a pacjentem powinna mieć partnerski charakter. Lekarz nigdy nie powinien od razu przechodzić do przeprowadzania zabiegów. Leczenie zębów za każdym razem musi zostać poprzedzone przynajmniej krótkim wywiadem, w trakcie którego my będziemy leżeć na fotelu dentystycznym, a stomatolog przy okazji sprawdzi stan naszego uzębienia. W rozmowie muszą pojawić się pytania na temat naszego samopoczucia, aktualnego zdrowia czy przebytych ostatnio chorób bądź innych problemów zdrowotnych. Powinniśmy przy tym cały czas czuć, że lekarz rzeczywiście się o nas troszczy i rzeczywiście chce nam pomóc, a nie tylko wykonać swoją pracę i odesłać nas do domu.

Druga ważna rzecz to wygląd gabinetu stomatologicznego, na który też musimy zwrócić uwagę. Porządna placówka powinna być zawsze czysta i sterylna. Wszystkie wykorzystywane przez lekarza sprzęty muszą być zdezynfekowane lub zupełnie nowe. Zwróćmy uwagę na to, czy dentysta wyciąga je z opakowań czy może wykłada z zakurzonych szuflad, nie używając przy tym rękawiczek. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do sterylności sprzętu, zawsze możemy po prostu o niego zapytać. Lekarz powinien nam wtedy normalnie odpowiedzieć. Nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy wiedzieć, czy sprzęt, który zaraz pojawi się w naszych ustach, jest sterylny i bezpieczny dla naszego zdrowia.

Zobacz także jak leczy zęby dentysta dziecięcy Poznań.