Kurtyny pasowe w przemyśle


Kurtyny paskowe mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu ze względu na ich różnorodność, jednak podstawowe zalety to tworzenie bariery cieplnej oraz dźwiękowej czy praca zarówno w temperaturach dodatnich, jak i i ujemnych, oraz przy podwyższonej wilgotności. Ich budowa jest bardzo prosta, są produkowane z folii PCV, która jest cięta na paski a na końcu posiada zazwyczaj metalowe mocowanie w formie „grzebienia”, które pozwala na wymianę foli bez użycia narzędzi w razie zużycia, a także jego montaż pasuje zarówno do ściany, jak i sufitu w zależności od preferencji użytkownika.

Budowa zawiesia
Najpowszechniejszym rodzajem montażu jest zawiesie grzebieniowe ze względu na swoją prostą budowę, trwałość oraz niską cenę. Można je dopasować względem szerokości pasków kurtyny oraz wybrać materiał z jakiego zostanie wykonane, są to miedzy innymi stal nierdzewna, która jest najczęstszym wyborem z powodu swojej wytrzymałości na warunki zewnętrzne lub stal ocynkowana galwaniczna. Kolejnym elementem budowy jest płytka mocująca, która odpowiada za mocowanie pasa do kurtyny.

Rodzaje kurtyn PCV
Kurtyny PCV możemy spotkać w wielu miejscach, może to być sklep spożywczy jak i elektroniczny jak i przedsiębiorstwa, które zajmują się różnymi działalnościami. Jednak czy zastanawiamy ktoś z nas zastanawia się nad rodzajami kurtyn które mija? Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj nie. Znamy już podstawowe zalety foli, jednak zastanówmy się nad pozostałymi wyspecjalizowanymi i stworzonymi na potrzeby przemysłu rodzajami. Wyróżniamy:
– kurtyny spawaliczne – posiadają one filtry UV i IR chroniące zarówno spawaczy jak i osoby z zewnątrz
– kurtyny antystatyczne – chroniące przed wyładowaniami elektrycznymi stosowane najczęściej w miejscach, przy których używa się środków łatwopalnych ale także sklepach z elektroniką czy serwerach oraz bazach danych
– kurtyny antyinsektowe – jak sama nazwa wskazuje odstraszają one insekty i owady
– kurtyny spożywcze – wykorzystywane w sklepach mogą mieć bezpośredni kontakt z towarem
– kurtyny żebrowane – wykorzystywane w transporcie o podwyższonej wytrzymałości i specjalistycznej budowie
– kurtyny mrozoodporne – wytrzymują temperatury nawet do -60°C, są stosowane w chłodniach do zapobiegania przedostawania się temperatury z zewnątrz

Kurtyny w przemyśle: izolacyjnie.pl