Skuteczna ochrona miejsc pracy


Osoby pracujące w biurach oraz supermarketach mają codzienny bezpośredni kontakt z innymi ludźmi, często zupełnie sobie nieznanymi. W tej sytuacji wzrasta ryzyko zarażenia się różnymi chorobami i infekcjami wirusowymi. Niebezpieczeństwo to można zmniejszyć, instalując na stanowiskach pracy ekrany ochronne z PCV. Tworzona przez nie fizyczna bariera zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów oraz ich przenikaniu do organizmu pracownika. To najlepsze rozwiązanie służące ochronie zdrowia zatrudnianych w danym miejscu osób.
Osłony z PCV mogą być umieszczane na stołach, biurkach lub ladach. Ich wolnostojąca konstrukcja cechuje się solidnością i stabilnością. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich podstawy na płaskiej powierzchni oraz jej przytwierdzenie do podłoża. W zależności od modelu można je przykręcić śrubami lub przyspawać do blatu.

Kup w sklepie: Kurtyny spawalnicze.

Ekrany posiadają specjalne panele ochronne, które skutecznie zatrzymują wirusy i bakterie wydostające się z organizmu człowieka podczas kaszlu, kichania lub mówienia. Można je myć łagodnymi środkami dezynfekującymi. Ekrany ochronne z PCV cechuje wysoki poziom odporności na ścieranie. Panele instaluje się zazwyczaj w pozycji wertykalnej lub horyzontalnej. Ciekawym rozwiązaniem jest też wieszanie ekranów ochronnych u sufitu. Panel ochronny trzeba wówczas umieścić na odpowiednim poziomie, dopasowanym do wysokości stołu lub biurka oraz wzrostu przeciętnego człowieka.
Nabywając ekrany ochronne, warto pomyśleć również, czy w danym przypadku nie warto byłoby zaopatrzyć się też w kurtyny przemysłowe z PCV na drzwi. To uniwersalne rozwiązanie przeznaczone nie tylko do mieszkań, ale także warsztatów, piwnicy, pomieszczeń magazynowych itp. Kurtyny wyróżnia elastyczna i miękka struktura. Pełnią one funkcję ochronną, zabezpieczając wnętrze budynku przed dostępem zimna i wilgoci, a także przed nieograniczonym dopływem owadów z zewnątrz. Do mocowania kurtyn na drzwiach służą specjalne listwy. Ich wymiary można dopasować do wielkości okna wbudowanego w drzwi.

Zobacz polecane: Układanie Płytek Poznań.